Pitný režim nejen při hubnutí

Dneska bylo točení videa fakt zajímavé. Šel jsem točit ven a myslel jsem si, že mi 60 % baterky v mobilu bude stačit. Stačilo, kdybych to video netočil asi na 10 pokusů. Mobil se mi vybil a ruka mi málem umrzla 🙂 Video jsem musel natočit doma, ale aspoň mi nemrzla ruka.

Obecně se pro pitný režim doporučuje pít neslazené nápoje a vodu. Které nápoje moc nedoporučuju, nejen během hubnutí? Jsou to slazené nápoje a alkohol. Slazené nápoje obsahují dost cukru, což jsou podle mě zbytečně kalorie navíc. S alkoholem to je stejně. obsahuje „prázdné kalorie“ a zbytečně si tím zvyšuju energetický příjem. Alkoholu jsem se věnoval tady. Káva taky nepatří do pitného režimu. Spíše tělo zbavuje tekutin, než by je doplnila.

Kolik tekutin je doporučeno denně vypít?

Tvoje hmotnost x 0,03 = výsledek v litrech

Příklad:

75 kg x 0,03 = 2,25 litru – doporučený denní příjem tekutin.

Jde o doporučené množství tekutin. Nikde není dané, že tak to musí být a hotovo. Záleží na situaci. Jiné množství tekutin bude potřebovat dělník, který pracuje fyzicky na stavbě ve 30 °C horku. Jiné množství tekutin bude potřebovat člověk, který pracuje u počítače v klimatizované kanceláři. U pitného režimu je potřeba jen uvažovat hlavou a selským rozumem. Nebrat veškeré informace doslova.

Možná si někdo myslí že, čím víc vody vypije tím lépe. A že to prospívá pleti a bla bla bla. Když nemáš fyzickou aktivitu a vypiješ v běžném denním režimu 5 litrů vody tak to rozhodně tělu neprospívá. A tvoje ledviny dostanou pořádně zabrat. Zase se budu opakovat, prostě používat vlastní rozum a nepodléhat zaručeným trendům 🙂

 

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.