Pitný režim při sportu

V minulých dílech jsem se věnoval pitnému režimu a že je důležité pravidelně doplňovat tekutiny. Dnes na to navážu a omrkneme pitný režim při sportu. Určitě už z minulých článků víte, že správně zhubnout nejde jen seděním na zadku, ale že je potřeba se taky hýbat.

Při sportu dochází k pocení a k odvodu minerálů a důležitých látek pro tělo. Ztrátu tekutin je potřeba doplňovat. K tomu jsou vhodné jontové nápoje. Rozdělil bych je do dvou skupin ať to nějak zbytečně nekomplikuju:

  1. Izotonický nápoj – má vyšší koncentraci jontů než krev. Doporučují se pít při krátkodobé zátěži s vysokou intenzitou. Krátkodobou znamená cca do 1 hodiny. Například tenis. Nejznámější izotonický nápoj je nealko pivo.
  2. Hypotonický nápoj – má menší koncentraci jontů než krev. Vhodné pro déletrvající aktivitu s nižší intenzitou. Déletrvající aktivita nad cca 1 hodinu. Nejznámějším hypotonickým nápojem je voda.

Izotonické ani hypotonické jontové nápoje by se neměly používat v klasickém denním režimu. Jsou určeny pro sport a fyzickou aktivitu. Samozřejmě voda bez dalších přídavků je vhodná pro běžný denní pitný režim.

Moje zkušenost:

Běhat chodím většinou na 45 minut (max 1 hodinu). Obvykle si vystačím s vodou. Nepoužívám jonťák. Ale pokud jezdím na kole, trénuju na nějaký závod, tak používám Strive + od Nutrilite. Podle naředění z něj můžeš mít izotnický nebo hypotonický nápoj. Většinou si jej naředím víc a mám hypotonický nápoj 🙂 Koupíš si ho v mém E-shopu.

 

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.