Pivo a hubnutí

Měl jsem video naplánované na neděli. Ale znáte to, když si člověk něco naplánuje. Najednou se mu do toho míchá tisíc věcí a všechno je urgentní a má větší přednost než to, co právě chci udělat. Po úklidu doma, na zahradě, přezutí gum na autě, převozu druhého auta do servisu jsem se dostal k videu. Foukal vítr, byla kosa celkem tma, ale článek musí být 🙂
Jak je to vlastně s pivem a hubnutím? Kolik má v sobě pivo kalorií? A můžu si dát pivo během hubnutí podle Bodykey?
Klasické pivo „desítka“ půl litru obsahuje kolem 200 kcal (kilokalorií). Nejsou v něm žádné bílkoviny, tuky ani vláknina. Jsou v něm jenom sacharidy a to jsou jak jsem pochopil prázdné kalorie.
Co teda znamená, když si dám v pátek večer pět „kousků“ a chci zhubnout? Pro mě by to znamenalo polovinu denního energetického příjmu navíc. Podle programu Bodykey má být můj  denní příjem kolem 2000 kcal. Když si dám pět piv za večer tak to vychází na 1000 kcal. Asi se shodneme, že když sním jako kdyby o polovinu jídla navíc, že moc nezhubnu. 
Jak to udělat když chci hubnout a pít přitom pivo? Jednoduše tomu musí odpovídat můj denní výdej energie. Například si dám za den půl hodiny jízdy na kole (výdej cca 200 kcal) a pak si můžu dát jedno pivo (cca 200 kcal):-) Energii, kterou jsem na kole spálil jsem pak jenom doplnil. 
Mě osobně pivo pomáhá po nějakém větším sportovním výkonu. Třeba po závodě na kole cca 50 km si dám jedno nebo dvě piva. Líp se mi usíná a druhý den mě tak nebolí nohy. Ale kdybych si dal 5 nebo víc piv, tak to má úplně opačný efekt a pocitově to prodlužuje regeneraci. 

Komentáře

    1 2 3 5

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.