Které nápoje jsou vhodné pro dodržování pitného režimu?

Připadá mi že ty videa dělám čím dál kratší 🙂 Aspoň se u toho nebudeš nudit. Nesnáším sáhodlouhé kecy o ničem. Snad bude pro tebe tento článek přínosem.

Které nápoje jsou spíše vhodné pro dodržování pitného režimu:

  • Voda – tělo člověka je tvořeno z velké většiny vodou. Proto je voda základní nápoj pro dodržování pitného režimu. Stačí se podívat co pijí po celý život všechna zvířata. To jen člověk si vyrobil spoustu dalších chutných nápojů 🙂 Úplně ideální je mít doma zařízení na úpravu pitné vody eSpring.
  • Ovocný nebo zelený čaj.

Které nápoje se moc nedoporučují pro dodržování pitného režimu:

  • Cola, slazené nápoje – obsahují spoustu cukru. A cola spíš tělo odvodňuje.
  • Káva, černý čaj – spíše tělo odvodňují.
  • Alkohol – úplně jsem na něj ve videu zapomněl. Taky nepatří do pitného režimu. Odvodňuje tělo a zatěžuje játra a ledviny.
  • Energetické nápoje – obsahují spoustu cukru a kofeinu. Co můžu doporučit jako náhradu za energeťáky s vysokým obsahem cukru je XS power drink. Obsahuje vitamín B a sukralózu. Má energetickou hodnotu cca 12 kcal.

Moje osobní zkušenost:

Při sportu piju většinou vodu, nebo jonťák. Alkohol na mě při sportu nepůsobí moc dobře 🙂 Ale třeba po náročném výletu na kole si dám jedno pivko a je mi líp.

Během normálního pracovního dne piju většinou čaj. V létě spíš vodu. Kafe tak jedno denně. Každému vyhovuje něco jiného a musí si najít nápoj, který mu vyhovuje. Zas se je potřeba řídit normálním rozumem. Pokud denně vypiješ dva litry coly nebo 5 káv denně, tak to pro tvoje tělo není moc ok.

 

 

 

    

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.