Jak se vyrovnat se stresem?

Stres měl snad někdy každý. Jestli jsi student můžeš mít stres ze špatných známek nebo ze zkoušení. Jestli jsi zaměstnanec můžeš mít stres z nějakého nedokončeného projektu, z nějakého datumu, do kdy máš projekt odevzdat. Stres má nebo mívá občas každý. Je to normální reakce lidského těla na nebezpečí. Třeba v pravěku se neobešli bez stresu, když honilo pračlověka nějaké zvíře byl ve stresu a ten mu pomáhal zachránit život. Protože při stresu se ti zvedá tlak a tvoje tělo je připraveno k boji. V práci nebo ve škole není možnost stres ze sebe dostat. Někteří lidi to řeší třeba alkoholem, kouřením a co já vím čím dalším 🙂

Já bych se rád zaměřil na to, jak řešit stres zdravě a nepoškozovat si tělo různými zlozvyky. Dvě možnosti jak rozkládat stresové hormony:

  • pasivní relaxace – můžeš ji provádět každý den. Trvá 10 – 20 minut. Po práci si lehneš pustíš si nějakou klidnou hudbu (klidně relaxační), zavřeš oči a představuješ si že jsi na nějakém oblíbeném místě, nebo děláš tu činnost která tě baví.
  • aktivní relaxace – 2x – 3x týdně máš fyzikou aktivitu. Projedeš se na kole, půjdeš běhat, nebo děláš cokoli jiného co tě baví.

Při stresu ztrácí tvoje tělo hořčík. Ten je vhodné doplňovat. Jako samotný hořčík nebo kalcium magnesium s vitamínem D.

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.