5 nejčastějších chyb při hubnutí

Musel jsem využít dnešního nádherného počasí a jít se proběhnout. V rámci úspory času jsem video natočil během doby kdy jsem byl běhat. Je to paráda co všechno dneska technologie člověku umožňují 🙂

5 nejčastějších chyb při hubnutí:

Vypíchl jsem pět chyb, může jich být dvacet nebo padesát. Tenhle článek ti může pomoct v tom, že se těchto chyb můžeš vyvarovat. A nejlepší učení je podle chyb někoho jiného, ať je nemusím dělat já 🙂 Podle mě jsou největší chyby právě tyto:

  1. Držím dietu – držím dietu 2, 3, 4 měsíce. Zkouším mléčnou dietu, sacharidovou dietu atd. Přestanu dietu držet a váha se mi vrací na původní hodnotu, nebo se ještě zvýší. Je potřeba si vybrat životní styl a přizpůsobit ho tak, ať si svoji váhu udržím do konce života.
  2. Stačí když si budu počítat příjem kalorií na den – nestačí si počítat příjem kalorií na den. Pokud máš zhubnout tak potřebuješ příjem bílkovin, sacharidů a tuků ve správných poměrech. Počítat příjem kalorií je super ale jen toto k hubnutí nestačí.
  3. Zhubnu hned – okamžitě za dva měsíce zhubnu 10 kg, začnu cvičit a sportovat jak o život. Prostě chci to hned okamžitě teď. Tak to moc nefunguje. Tělo není instantní a nedá se mu poručit hned. Správné hubnutí je, když zhubneš tuk a svalová hmota ti zůstane, nebo ji ještě navýšíš. Můžu se před hubnutím změřit na stroji InBody, který změří množství tuku a svalů v těle před hubnutím. Pak se na něm změřím po hubnutí anebo během hubntuí a hned mám zpětnou vazbu. Kolik teda zhubnu během zdravého hubnutí za měsíc? Vychází to zhruba kolem 2 kg. Pokud chci zhubnou 10 kg tak mi to potrvá asi 5 měsíců 🙂 Když chceš hubnout hned zajdi si na liposukci, nic jiného mě teda nenapadá….
  4. Zhubnu bez pohybové aktivity – hodně lidí si myslí že stačí ležet na posteli brát nějaké prášky a přitom zhubnout. Nikdy to tak nefungovalo a fungovat nebude. Potřebuješ aktivovat svaly, tím že se hýbeš, že máš pohyb. Možná, že řada z Vás teprve pozná že nějaké svaly má 🙂 Jestli chci hubnout vyberu si pohybovou aktivitu kterou dělám rád, která mě těší v prostředí které se mi líbí. Pak už ji prostě jen 2 krát až třikrát týdne dodržuju. Jednoduché.
  5. Stravování je pro všechny lidi při hubnutí stejné – každý je jiný, každému vyhovuje něco jiného, každý má svoji jedinečnou DNA. Tomu bych měl přizpůsobit způsob stravování. Někdo musí omezit v jídle sacharidy, někdo tuky, a někdo obojí. Někdo hubne při nízké pohybové intenzitě, někdo hubne při nízké pohybové intenzitě. Pro změnu životního stylu a pro hubnutí je vhodný program Bodykey – hubnutí podle DNA, který sám používám a udržuji si svoji hmotnost. Program je k zakoupení na mých stránkách zde.

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.